Aktualności

Ekofestyn na Błoniach Nadwiślańskich.

(2014-09-12)

20 września br. Urząd Miejski oraz Spółka Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia zapraszają mieszkańców Grudziądza na Ekofestyn, jaki odbędzie się w godzinach od 14 do 18 na Błoniach Nadwiślańskich. W programie Ekofestynu przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaprezentowany zostanie program artystyczny skierowany do rodzin oraz liczne zabawy i konkursy promujące postawy proekologiczne. Dla zwycięzców przygotujemy atrakcyjne nagrody. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. wystawców promujących swe wyroby podczas Festiwalu Smaków w Grucznie. Tak więc odwiedzający nas tego dnia mieszkańcy Grudziądza będą mogli skosztować naturalnych wyrobów, produktów, a także je zakupić. Mamy zamiar zaprezentować Państwu ginące zawody. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w warsztatach świecownika, garncarskim czy papieru czerpanego. Przypomnimy tradycję dawnej polskiej wsi. Uczestnicy Festynu będą mogli spróbować swoich sił w ubijaniu masła w kierzance czy mieleniu mąki w drewnianym młynie żarnowym oraz ubić kaszę w ponad stuleniej stępie. W programie przewidujemy również smażenie powideł, a dla chętnych bicie monet oraz strzelanie z łuku.

Wpisując się zaś w akcję „Sprzątania Świata” zaproponujemy mieszkańcom układanie kwiatu petunii z butelek plastikowych typu PET oraz „korali” z puszek po napojach. Już dziś informujemy, iż każda osoba, która przyniesie na Błonia 4 czyste butelki plastikowe typu PET o pojemności 1,5 l lub 4 czyste puszki po napojach otrzyma atrakcyjny gadżet.

Podczas Ekofestynu odbędzie się również prezentacja albumu pn.: "Grudziądz Spichrze nad Wisłą".

Co ważne zapraszamy także w przypadku niepogody. Uczestnikom imprezy zapewnimy bowiem namiot, w którym będą mogli się posilić i spoglądać w kierunku sceny, na której zorganizujemy ciekawe występy, w tym także muzyczne.

 

Serdecznie  zapraszamy!!

  • Deszczówka

Newsletter

Jeśli chcą Państwo otrzymywać najnowsze aktualności oraz ogłoszenia, dotyczące ewentualnych awarii lub przerw w dostawach wody drogą e-mailową prosimy podać poniżej swój e-mail