Aktualności

Ćwiczenia pożarnicze Kompanii Odwodowej Powiatu Grudziądzkiego na terenie ZGO w Zakurzewie

(2016-10-11)

4 października na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie przeprowadzono ćwiczenia pożarnicze Kompanii Odwodowej Powiatu Grudziądzkiego. W skład Kompanii wchodzą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej największych miejscowości mających siedzibę w naszym powiecie. W ćwiczeniach udział wzięło 18 wozów bojowych i ponad 70-ciu strażaków, razem z odwodami ćwiczyli również strażacy zawodowi z obu grudziądzkich jednostek PSP.Teren zakładu w Zakurzewie został wybrany jako plac ćwiczeń po serii pożarów podobnych składowisk, które cyklicznie wybuchały w tym roku w wielu miejscach naszego kraju. Do jednego z takich pożarów doszło w miejscowości Stalówka pod Kcynią gdzie z ogniem walczono kilka dni.

W ramach ćwiczeń przetestowano sposoby alarmowania jednostek OSP, możliwości dojazdu na miejsce zdarzenia, wykorzystanie posiadanego sprzętu oraz przygotowanie zakładu w Zakurzewie do walki z pożarem. Jak wykazały ćwiczenia sprzęt pożarniczy strażaków w Grudziądza i okolicy jest sprawny technicznie, zasoby wody gaśniczej zarówno w zbiorniku ppoż. zakładu jak i tej dowiezionej w pojazdach były wystarczające, aby przez 30 minut podawać 8 prądów gaśniczych na miejsce pożaru, a wyszkolenie pracowników w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej było na wysokim poziomie.

  • Deszczówka

Newsletter

Jeśli chcą Państwo otrzymywać najnowsze aktualności oraz ogłoszenia, dotyczące ewentualnych awarii lub przerw w dostawach wody drogą e-mailową prosimy podać poniżej swój e-mail