Aktualności

Zdarzenie na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie - komunikat Spółki

(2021-08-05)

W dniu 5 sierpnia br. (czwartek) w godzinach przedpołudniowych, ok. 10:00, doszło do zapalenia się poszycia dachowego hali sortowni na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza. Obsługa obiektu natychmiast powiadomiła straż pożarną, która niezwłocznie pojawiła się na miejscu i podjęła akcję. Interwencja została przeprowadzona szybko i sprawnie. Na wczesnym etapie zarzewie ognia zostało wykryte i ugaszone. Przed godziną 11 sytuacja była już opanowana. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Mimo dużego zadymienia i poważnie wyglądającej sytuacji, ogień objął wyłącznie konstrukcję dachu, budynek hali nie uległ uszkodzeniu. Nie spłonęły żadne urządzenia. Nie doszło również do zagrożenia ekologicznego, ponieważ dzięki szybkiej interwencji ze strony pracowników, jaki i wzorowej akcji straży pożarnej, ogień nie objął składowanych ani przetwarzanych odpadów.

W najbliższych dniach specjaliści dokonają ustalenia przyczyn zdarzenia, jak również oszacowania strat. Praca na terenie Zakładu jest realizowana bez zakłóceń.

  • Deszczówka

Newsletter

Jeśli chcą Państwo otrzymywać najnowsze aktualności oraz ogłoszenia, dotyczące ewentualnych awarii lub przerw w dostawach wody drogą e-mailową prosimy podać poniżej swój e-mail