CEE w Zakurzewie

Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na zajęcia z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami. Ofertę edukacyjną kieruje do dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych, a także młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z terenu miasta i gminy Grudziądz, oraz chętnych grup zorganizowanych z gmin ościennych. Program edukacyjny Centrum obejmuje m.in. spotkania, wykłady, zabawy ekologiczne, zabawy plenerowe na terenie ogrodu CEE, konkursy, zajęcia techniczne oraz plastyczne. Ponadto odwiedzający Centrum mają niebywałą okazję zwiedzić pobliski Zakład Gospodarki Odpadami i zapoznać się z technologią sortowania, kompostowania i składowania odpadów.

Centrum jest obiektem całorocznym, otwartym od poniedziałku do piątku dla wszystkich, którzy po uprzednim ustaleniu terminu mogą skorzystać z  bezpłatnej oferty edukacyjnej.

 

Zgłoszenia grup należy kierować na adres mailowy:   

************************************************************************

Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci – podsumowanie konkursu plastycznego.

Konkurs plastyczny został rozstrzygnięty a uczniowie grudziądzkich szkół i przedszkoli obdarowani. W związku z tym, iż grudzień jest miesiącem mikołajkowym, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali prezenty. W miłej i świątecznej atmosferze odwiedzaliśmy szkoły
i  przedszkola, zaskakując pozytywnie nie tylko nauczycieli ale przede wszystkim uczniów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy. Uczniom za aktywny udział i piękne prace a  nauczycielom, za motywowanie i pomoc dzieciom w rozwijaniu ich umiejętności plastycznych.

************************************************************************

Wyniki konkursu plastycznego

Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie, za zaangażowanie oraz staranność w wykonaniu prac. Wszystkie prace były piękne w związku z czym wybór najpiękniejszych nie był łatwy.

Oto lista osób, których prace umieszczone zostaną w kalendarzu na rok 2018:

1)      Dominika Witkowska, klasa V b, Szkoła Podstawowa nr 3

2)      Praca grupowa:  Grudzień Maria (klasa II c), Gajdus Lena (klasa III a), Matyjasek Kinga (klasa VI b), Kosińska Amelia (klasa IV b), Skóra Magdalena (klasa I a), Rutkowska Monika (klasa II a), Niećko Lena (klasa III a), Knajdrowska Wiktoria (klasa III f), Szkoła Podstawowa nr 5;

3)      Maria Piotrowska, klasa VII b, Szkoła Podstawowa nr 7;

4)      Kacper Fajkowski, klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 3;

5)      Julia Sękowska, Grupa „Pszczółki”, Przedszkole Miejskie ,,Lotnisko”;

6)      Aleksandra  Kernstein, klasa VII c, Szkoła Podstawowa nr 7;

7)      Róża Szalkowska, grupa „Sowy” oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa
w Mokrem;

8)      Grupa „Biedronki”, oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa w Mokrem;

9)      Irmina Potorska, klasa IV b, Szkoła odstawowa nr 20;

10)  Damian Kupiec, klasa IV b, Szkoła Podstawowa nr 11;

11)  Klaudia Lange, Maja Matusiak, Oliwia Kopecka, oddział przedszkolny Szkoła Podstawowa w Mokrem;

12)  Laura Samojeden, klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 12;

13)  Franek Piątkowski, klasa III a, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi;

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy. Wzorem lat poprzednich wręczenie nagród nastąpi w pierwszej połowie grudnia 2017. Jednocześnie informujemy, że spośród nadesłanych pracy wyłonimy również te, które umieszczone zostaną na naszej śmieciarce, zwycięzcy tej części konkursu zostaną powiadomieni odrębnym pismem.

 

Dziękujemy

************************************************************************

Ekologiczna zumba fitness, czyli ćwicz z nami w Centrum Edukacji Ekologicznej

„(…) Niewykluczone, że spotkamy się po raz kolejny…” to jedno ze zdań jakim podsumowaliśmy majowe spotkanie, które odbyło się w rytmach zumba fitness z Anną i Dorotą Gacek na czele …. i udało się!!!

16 września na terenie Centrum spotkały się po raz kolejny miłośniczki latynoamerykańskich rytmów oraz panie lubiące marszobiegi. Przyświecała nam zasada „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a ekologiczny klimat CEE oraz przepiękna wrześniowa pogoda stanowiły dopełnienie tej zasady. Spotkanie tak jak poprzednim razem odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom dwie godziny dobrej zabawy, napoje i owoce, a uczestniczki zadbały o to co najlepsze do kawki, czyli swojskie wypieki. Panie spisały się na medal, również  w kwestii związanej z wniesieniem wpisowego, które stanowiło 20 butelek typu PET.

Serdecznie wszystkim dziękujemy … i niewykluczone, że spotkamy się po raz kolejny….

 

 

************************************************************************

Konkurs plastyczny z kangurem Oskarem

Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu maprzyjemność poinformować, iż po raz kolejny organizuje konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W związku z tym, iż w bieżącym roku na terenie Centrum został otwarty ekologiczny plac, który powstał głównie z przedmiotów bezużytecznych, czyli z odpadów, którym tym samym nadano „drugie życie” temat konkursu brzmi:

Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci” .

Zasady uczestnictwa w konkursie:

 1. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub jako praca zbiorowa.
 2. Głównymi bohaterami pracy plastycznej mają być dzieci oraz elementy ekologicznego placu zabaw (zdjęcia poglądowe placu przy CEE, które mogą stanowić inspirację dla uczestnikow konkursu znajdują się na stronie www.mwio.pl w artykule zatytuowanym
  W dniu 24 czerwca 2017 r. na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w malowniczym Zakurzewie odbył się pierwszy, rodzinny piknik ekologiczny”). Ponadto dzieci mogą wykorzystać w pracach postać kangura Oskara (wzór znaku stanowi załącznik do niniejszego pisma), a także wszelkie elementy nawiązujące do prawidłowej segregacji odpadów.
 3. Prace powinny zostać wykonane w formie płaskiej, dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanka, wycinanka, itp.) w formacie A4, A3 lub większym.
 4. Każda z prac musi zostać podpisana (imię i nazwisko ucznia/nazwa grupy, nazwa szkoły/przedszkola, numer telefonu opiekuna).
 5. Prace należy składać do dnia 29 września 2017 w siedzibie spółki MWiO zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza 28/30, I piętro-sekretariat.
 6. Spośród nadesłanych prac wyłonimy zwycięskie, które zostaną umieszczone w kalendarzu na rok 2018 oraz na pojeździe odbierającym odpady z terenu gminy i miasta Grudziądz. Tak ozdobiona śmieciarka promować będzie ekologiczny styl życia oraz przypominać o selektywnej zbiórce odpadów mieszkańcom naszego miasta. Nadesłane prace wykorzystane zostaną również w materiałach edukacyjnych takich jak ulotki, foldery promujące selektywną zbiórkę odpadów, wydawanych przez spółkę.
 7. Zakończenie konkursu i wyłonienie laureatów nastąpi w 6 października 2017 roku. Informacja o wynikach konkursu zostanie przesłana drogą mailową lub faksem wszystkim, którzy przystąpili do niniejszego konkursu.

Serdecznie zachęcamy do  uczestnictwa w konkursie.

Osoba do kontaktu:

Izabela Krupińska

************************************************************************

Wakacyjne półkolonie w CEE

Wakacyjną atmosferę można było poczuć biorąc udział w zajęciach organizowanych przez CEE w Zakurzewie. Uczestniczyły w nich dzieci z grudziądzkich półkolonii. Dobra zabawa, sportowa rywalizacja oraz miła atmosfera towarzyszyła wszystkim spotkaniom, a czas wolny spędzony w ekologicznym ogrodzie rozwijał kreatywność dzieci, pobudzał do działania i współpracy
z innymi. Wakacje dobiegły końca co szczególnie odczuły dzieci, które po dwóch miesiącach „słodkiego lenistwa” wróciły do obowiązków szkolnych. Jednak Centrum Edukacji Ekologicznej pracuje cały rok i każdego dnia przyjmuje dzieci będące w wieku szkolnym i przedszkolnym,  zapraszamy więc grupy zorganizowane na bezpłatne zajęcia.

 

 
************************************************************************


Ekologiczna zumba fitness, czyli ćwicz z nami w Centrum Edukacji Ekologicznej

Rozpoczynam sezon cieplejszych skarpetek i kurtek jednak dla aktywnych nie stanowi to problemu -  w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” ( a my się duchów nie boimy). Zapraszamy 16 września br. w godz. 10:00-12:00 na zajęcia taneczno-ruchowe w rytmach zumby, natomiast dla tych, którzy zdecydowanie lepiej radzą sobie z bieganiem proponujemy grupowy marszobieg po zakurzewskim lesie.

Obowiązuje wpisowe: 20 butelek typu PET.

Zapisy do dnia 8 września br. pod numerem telefonu (56) 46 81 300 wew. 15 lub 539 995 051 a także u instruktorek Doroty i Anny Gacek.

Serdecznie zapraszamy


************************************************************************

W dniu 24 czerwca 2017 r. na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w malowniczym Zakurzewie odbył się pierwszy, rodzinny piknik ekologiczny.

Pierwsi goście licznie przybyli już na godzinę 10:00, natomiast druga grupa bawiła się od 12:30. Przed rozpoczęciem części głównej pikniku wszystkich uczestników wprowadzono w temat segregacji odpadów, a także pozyskiwanych przez Zakład Gospodarki Odpadami surowców wtórnych. Następnie uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Najwięcej do zrobienia miały oczywiście dzieci, przygotowano dla nich kilka stanowisk, na których według instruktażu prowadzących musiały wykonać zabawkę z rolki, wiatraczek, pracę plastyczną techniką orgiami oraz rozwiązać krzyżówkę. Dorośli, w tym czasie wykonywali ekodoniczki, dekorując metalowe puszki zapewnionymi przez organizatorów materiałami, tkaninami oraz ozdobami. Każdy uczestnik w swojej doniczce nasadził roślinę. Użyto do tego środka poprawiającego właściwości gleby OSKAR I wytwarzanego w ZGO w Zakurzewie.

Po zajęciach plastycznych nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, które otworzyło dzieciom drogę do nowopowstałego obiektu - ekologicznego placu zabaw, do budowy którego wykorzystano m.in. zużyte opony, drewniane elementy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również „żywy” labirynt wykonany z tui.

Poza wyżej wymienionym atrakcjami uczestnicy pikniku mieli niebywałą możliwość wjechania 16 metrów w górę wysięgnikiem ładowarki teleskopowej. Widok na malownicze Zakurzewo i okolice zachwycał wszystkich. Najmłodsi skorzystali również z okazji i zasiadali za kierownicą śmieciarki oraz innych sprzętów, w które wyposażony jest ZGO.PIERWSZY EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY W CEE W ZAKURZEWIE

************************************************************************

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W ZAKURZEWIE DZIAŁAJĄCE PRZY MIEJSKICH WODOCIĄGACH I OCZYSZCZALNI SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W GRUDZIĄDZU ZAPRASZA NA PIERWSZY EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 24 CZERWCA 2017 R. W ZAKURZEWIE.

DO CEE W ZAKURZEWIE ZAPRASZAMY DZIECI WRAZ Z ICH OPIEKUNAMI. ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ MNÓSTWO DOBREJ ZABAWY, SZEREG ATRAKCJI, W TYM WIELE ZADAŃ WYMAGAJĄCYCH KREATYWNOŚCI I SPRAWNOŚCI MANUALNYCH, A TAKŻE ZABAWY RUCHOWE NA TERENIE OGRODU I ZAJĘCIA Z ZAKRESU SEGREGACJI ODPADÓW. GWARANTUJEMY MIŁĄ ATMOSFERĘ, ZDROWE PRZEKĄSKI ORAZ UPOMINKI.

CELEM PIKNIKU JEST EDUKACJA EKOLOGICZNA Z ZAKRESU SEGREGACJI ODPADÓW, PROMOWANIE IDEI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ KSZTAŁTOWANIE POSTAW PROEKOLOGICZNYCH WŚRÓD DZIECI, A TAKŻE DOROSŁYCH.

WPISOWE TO JEDYNE 20 BUTELEK TYPU PET, KTÓRE NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DO CEE.

ZAJĘCIA ODBYWAC SIĘ BĘDĄ W DWÓCH GRUPACH (I GRUPA GODZ. 10:00-12:00, II GRUPA GODZ. 12:30-14:30). ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY PRZYJMOWANE DO DNIA 16 CZERWCA BR. POD NUMEREM TELEFONU (56) 46 813 00 (WEW. 19)

TRANSPORT DO CEE W ZAKURZEWIE WE WŁASNYM ZAKRESIE.

************************************************************************

Ekomajówka w rytmie Zumba

13 maja br. Centrum Edukacji Ekologicznej  przy współpracy z Anną i Dorotą Gacek zorganizowało na swoim malowniczym terenie zajęcia zumba fitness. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, propagowanie zachowań proekologicznych, a także integracja Centrum ze środowiskiem lokalnym poprzez rozrywkę i dobrą zabawę.

Uczestnicy spotkania nie ponosili żadnych kosztów, jedynym wymogiem było wpisowe, które stanowiło 20 butelek typu PET. Panie spisały się na medal. Na zajęcia przyjechały z workami pełnymi butelek, które sumienie pozgniatały i umieściły w przygotowanych „pojemnikach”.

Organizatorzy zapewnili współuczestnikom dwie godziny dobrej zabawy, wodę, kawę i owoce oraz piękną pogodę i miłą atmosferę.

Nie wykluczone, że spotkamy się po raz kolejny…

zumba1 zumba2 zumba3
zumba4 zumba5 zumba6

 

 

************************************************************************

„Wiosna, wiosna, ach to Ty…”

W marcu było jak w garncu, a kwiecień plecień nam przeplata. Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie zrzeszają wszystkich tych, którzy chcą pozyskać wiedzę na temat segregacji opadów, ale również tych, którzy na tym temacie już się znają i przyjeżdżają na zajęcia, aby poszerzać i utrwalać wiedzę z tego zakresu.

Jakie korzyści płyną  z segregacji? Każdy przedszkolak już wie, że segregując:

-  pozyskamy surowce wtórne, czyli „ze starego otrzymamy coś nowego”,

- mniej odpadów będzie składowanych,

- oszczędzimy energię, wodę, ropę naftową czy węgiel,

- ochronimy lasy,

- nie będziemy zanieczyszczać powietrza i wody.

Aby selektywna zbiórka przyniosła oczekiwane efekty potrzebne jest zaangażowanie wszystkich ludzi.


 

************************************************************************

Śmieciarka z wizerunkiem kangura Oskara wskazuje jak segregować, by niczego nie zmarnować.

Nagrodą główną w konkursie plastycznym pt. „Selektywna zbiórka z Kangurem Oskarem, czyli jak segregować by niczego nie zmarnować” było umieszczenie zwycięskich prac na jednym z naszych pojazdów odbierających odpady. Kolorowa śmieciarka porusza się już po ulicach miasta, przypominając o prawidłowej segregacji, a także o tym, że czystość naszej planety zależy właśnie od nas.

Razem z kangurem Oskarem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Nowej Wsi, której uczennica, Aleksandra Rochoń wykonała jedną ze zwycięskich prac. Uczniowie klasy II, do której uczęszcza Ola uwiecznieni zostali na pamiątkowym zdjęciu, mogli również wcielić się w rolę kierowcy i wsiąść do kabiny śmieciarki, co sprawiło im bardzo dużo radości.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

************************************************************************

Plac Zabaw za 10.000 na terenie CEE w Zakurzewie!!!

W sierpniu br. Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Kontroli Placów Zabaw. Z okazji dziesięciolecia istnienia CKPZ wraz z parterami merytorycznymi, inicjatywą Plac Zabaw 2.0 i pracownią k., ogłosiło konkurs na „Plac zabaw za 10.000”.

Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie wyłoniono  zwycięski projekt koncepcyjny na wykonanie placu, natomiast w drugim spośród nadesłanych wniosków na rozbudowę placu wybrano ten, którego idea okazała się dla organizatorów najciekawsza. Założeniem CKPZ było wybudowanie niezwykłego placu, wokół którego istnieje aktywna społeczność. CEE zgłosiło swój udział i zwyciężyło. Nasza działalność oraz ciekawa lokalizacja okazały się kluczem do zwycięstwa, także jeszcze w tym roku ruszamy z budową.

Zapraszamy do odwiedzania CEE w Zakurzewie. Przed Wami i przed nami nowy rok szkolny. Czeka Was duża dawka edukacji ekologicznej i oczywiście dobrej zabawy.

 

***********************************************************************

„Selektywna zbiórka z Kangurem Oskarem, czyli jak segregować by niczego nie zmarnować” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Informujemy, ze zakończył się konkurs plastyczny organizowany przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu. Wybór zwycięskich prac był niezwykle trudny, dlatego też spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy cztery, które umieszczone zostaną na naszej śmieciarce.Poniżej przedstawiamy autorów zwycięskich prac:

1) Aleksandra Rochoń Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi;

2) Filip Bal Przedszkole Miejskie „Kuntersztyn”;

3) Oliwia Wieczorkowska Zespół Szkół w Piaskach;

4) Zuzanna Strzałkowska, Patrycja Surmacz Przedszkole Miejskie „Mniszek”;

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za piękne prace oraz zachęcamy do dalszej współpracy.

 

************************************************************************

Majówka w CEE

Piękna, majowa pogoda sprzyjała CEE w Zakurzewie. Odwiedziło nas ponad 400 dzieci, którym pokazaliśmy, że zabawa odpadami poza tym, że utrwala wiedzę z zakresu selektywnej zbiórki, może również rozwijać kreatywność, motywować do aktywności fizycznej, rozwijać ducha zdrowej rywalizacji oraz przy wspólnej zabawie wywoływać radość i zadowolenie. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów od opiekunów grup oraz otrzymaliśmy mnóstwo uśmiechów od dzieci, za które bardzo dziękujemy.

Poprzez zabawę, która jest najlepszym motywatorem do tego aby dzieci zachęcić do działania osiągamy cel jakim jest segregacja odpadów u źródła.

 

************************************************************************

Warsztaty Ekologiczne pod hasłem „To wszystko przyroda”

W dniu 13 maja 2016r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie działającym przy Zakładzie Gospodarki Odpadami odbyły się Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne zorganizowane po raz kolejny przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. W warsztatach wzięło udział ponad 120 uczestników reprezentujących 20 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, miasta Grudziądza oraz powiatu działdowskiego. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z technologią składowania odpadów, mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych, przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów oraz wytwarzania z nich produktu o właściwościach nawozowych. W kolejnym dniu warsztatów uczestnicy mieli okazję zwiedzić Oczyszczalnię Ścieków w Nowej Wsi koło Grudziądza. Głównym celem wspólnych działań organizatorów było pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.


************************************************************************

Konkurs plastyczny „Selektywna zbiórka z Kangurem Oskarem, czyli jak segregować by niczego nie zmarnować”.

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu ma przyjemność poinformować, iż po raz kolejny organizuje konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Pozostajemy w tematyce segregowania odpadów, jednak tym razem w pracy konkursowej należy wykorzystać postać kangura Oskara, który jest znakiem rozpoznawczym Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie.

Temat konkursu: „Selektywna zbiórka z Kangurem Oskarem, czyli jak segregować by niczego nie zmarnować”.


ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE:


 • Prace mogą być wykonane indywidualnie lub jako praca zbiorowa.
 • W pracy plastycznej należy wykorzystać postać Kangura Oskara (wzór znaku stanowi załącznik do niniejszego pisma - do ściągnięcia u dołu strony).
 • Prace powinny zostać wykonane w formie płaskiej, dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanka, wycinanka itp.) w formacie A3  lub większym.
 • Każda z prac musi zostać podpisana (Imię i Nazwisko ucznia/ nazwa grupy, Nazwa szkoły/przedszkola, numer telefonu opiekuna).
 • Prace należy złożyć do dnia 27 maja 2016 r. w siedzibie spółki MWiO zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza 28/30, I piętro – Sekretariat.
 • Spośród nadesłanych prac wyłonimy dwie zwycięskie, które umieszczone zostaną na naszych śmieciarkach odbierających odpady z terenu gminy Miasto Grudziądz. Tak ozdobione pojazdy promować będą ekologiczny styl życia oraz przypominać o selektywnej zbiórce odpadów. Nadesłane prace wykorzystane zostaną również w materiałach edukacyjnych takich jak ulotki, foldery promujące selektywną zbiórkę odpadów, wydawanych przez spółkę.

Zakończenie konkursu i wyłonienie laureatów nastąpi w czerwcu 2016 r.
Informacja o wynikach konkursu zostanie przesłana drogą mailową lub faksem do wszystkich szkół i przedszkoli, które przystąpiły do niniejszego konkursu.

Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w konkursie.

Osoba do kontaktu:

Izabela Krupińska

 

************************************************************************

„ZAMIAST DO ŚMIETNIKA WRZUĆ DO POJEMNIKA”

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu przekazała 1560 kg plastikowych nakrętek Roksanie Sałatowskiej, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Dnia 20.04.2016r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie działającym przy Zakładzie Gospodarki Odpadami przekazano 1560 kg plastikowych nakrętek Roksanie Sałatowskiej, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Roksia ma 12 lat, jest uczennicą 5 klasy Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim. Niezbędnym elementem do jej prawidłowego rozwoju są turnusy rehabilitacyjne, które są bardzo kosztowne.  Uczestnictwo  dziewczynki w turnusach poprawia jej  sprawność psychofizyczną, dzięki nim może korzystać z zabiegów leczniczych, zajęć rekreacyjnych oraz terapeutycznych.

Rodzice Roksany Sylwia i Sebastian Sałatowscy przekażą nakrętki do skupu surowców wtórnych, a pieniążki uzyskane z ich sprzedaży  częściowo pokryją koszta turnusu rehabilitacyjnego.

 

************************************************************************

Październik w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie

Jesienna aura sprzyjała CEE w Zakurzewie. Odwiedziły nas grupy przedszkolne z: P.M. „Tarpno”, P.M. „Rządz”, Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek, Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia”, P.M. „Strzemięcin” oraz oddział „0” ze Szkoły Podstawowej nr 16. Każde spotkanie było dla nas ciekawym przeżyciem i doświadczeniem. Pozyskaliśmy informacje na temat wiedzy dzieci z zakresu gospodarowania odpadami, pokazaliśmy jak w ciekawy sposób wykorzystać odpady oraz jak nadać im „drugie życie” świetnie się przy tym bawiąc. Serdecznie dziękujemy dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciach, chęć współpracy i zabawy.

 

************************************************************************

Pierwsze grupy przedszkolaków odwiedziły CEE w Zakurzewie

Przedszkolaki z grup „Niezapominajki”, „Bratki” i „Stokrotki” z Przedszkola Miejskiego „Tarpno” odwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, plastycznych oraz konkursach zorganizowanych na terenie ogrodu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im również wycieczka po Zakładzie Gospodarki Odpadami, podczas której dowiedziały się, co dzieje się z odpadami, które przywożą śmieciarki a także, co oznacza składować, kompostować oraz sortować odpady.  W duchu ekologii z nutą rywalizacji, zadowolone i gotowe na kolejne spotkanie dzieci wróciły do przedszkola.

 

************************************************************************

Konkurs dotyczący zbiórki PET rozstrzygnięty

Informujemy, że zakończył się konkurs organizowany przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię sp. z o.o. dotyczący zbiórki butelek typu PET, w ramach corocznej akcji Sprzątanie Świata. Zbiórka butelek miała miejsce podczas Ekofestynu na Błoniach Nadwiślańskich w dniu 19 września 2015. W konkursie wzięli udział uczniowie grudziądzkich szkół i przedszkoli, którym serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Pragniemy poinformować, że łącznie otrzymaliśmy 520 kg butelek typu PET.

Poniżej przedstawiamy trzy najbardziej aktywne szkoły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 -1770 szt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5-1664 szt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 - 1032 szt.

************************************************************************

Centrum Edukacji Ekologicznej z Zakurzewa na Ekofestynie

W dniu 19 września 2015 roku na Błoniach Nadwiślańskich odbył się po raz drugi ekofestyn organizowany przez Urząd Miejski w Grudziądzu oraz spółkę Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. Centrum Edukacji Ekologicznej również wzięło udział w tej ekologicznej imprezie. Nie zabrakło licznych konkursów na scenie, w których z dużym zaangażowaniem brały udział całe rodziny. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się także stanowisko Miejskich Wodociągów, gdzie najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Centrum.

************************************************************************

Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie

19 września 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł RP Tomasz Szymański, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Prezes MWiO Krzysztof Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Maja Banasik oraz pracownicy Spółki.

Specjalnymi gośćmi były w tym dniu dzieci z klasy II „c” Szkoły Podstawowej nr 5. W związku z tym, że działalność CEE ukierunkowana jest w szczególności na edukację dzieci i młodzieży, to właśnie tym najmłodszym  przypadł zaszczyt przecięcia wstęgi i otwarcia Centrum. Przybyłym gościom zorganizowano liczne atrakcje, w tym zwiedzanie Zakładu Gospodarki Odpadami, a dzieciom szereg zabaw i konkursów edukacyjnych, mających na celu przekazanie w prostej formie głównych zasad gospodarowania odpadami.

Projekt „Budowa Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie koło Grudziądza” został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni sp. z o.o. z siedzibą
w Grudziądzu.

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: CEE [ 1 ]
kangur.jpg kangur.jpg 16-04-26 08:20 565.06KB kangur.jpg pobierz

Newsletter

Jeśli chcą Państwo otrzymywać najnowsze aktualności oraz ogłoszenia, dotyczące ewentualnych awarii lub przerw w dostawach wody drogą e-mailową prosimy podać poniżej swój e-mail